Home

Festival Trailer

                                                Festival Poster

poster icpsff 2021_final_V2_November

Please click the link below to download the festival program and festival catalogue in PDF format.

Festival programını ve festival kataloğunu PDF formatında indirmek için lütfen aşağıdaki linke tıklayınız.

SCHEDULE / PROGRAM

WORKSHOP SCHEDULE

CATALOGUE 2021 / KATALOG 2021

9th International Changing Perspectives Film Festival
9. Uluslararası Farklı Perspektifler Film Festivali
30 October/ Ekim – 7 November/ Kasım 2021, Eskişehir
http://www.icpsff.comhttp://www.katadromart.com
http://www.facebook.com/icpsff  http://www.facebook.com/KatadromArt

Event / Etkinlik: 

Notes / Notlar:

-All the screenings and events are free of charge. / Tüm gösterimler ve etkinlikler ücretsizdir.
-All Films will be screened in original language with English and Turkish subtitles / Tüm Filmler orijinal dilinde, İngilizce ve Türkçe altyazılı olarak gösterilecektir.

-*With the participation of the director and/or film crew / Film ekibinin katılımıyla.

-**Attendance requires confirmation to: katadromart@gmail.com / Katılım için lütfen eposta gönderiniz:  katadromart@gmail.com

**Registration required to attend workshops. / Atölyelere katılım için kayıt gerekmektedir.

https://forms.gle/s77XZieW6MmR7EJm7

In accordance with the Ministry of Internal Affairs circular, effective from 20.08.2021 on “Obligation of PCR” , people whose vaccination process has not been completed or people who have not had the disease are required to show a negative PCR test.İçişleri Bakanlığı’nın 20.08.2021 tarihli “PCR Zorunluluğu” konulu genelgesi uyarınca aşı süreci tamamlanmamış veya hastalığı geçirmemiş kişilerin negatif sonuçlu PCR testi göstermesi gerekmektedir. 

Risk Status, Vaccine Status, Disease Status and Test Status fields will be checked over the HES application at event entries. / Etkinlik girişlerinde HES uygulaması üzerinden Risk Durumu, Aşı Durumu, Hastalık Durumu ve Test Durumu alanları kontrol edilecektir. 

Facemasks should be worn for the whole duration inside the venues. / İzleyicilerin mekânlara maske ile girmeleri ve içeride bulundukları süre boyunca maske takmaları gerekmektedir.

No PCR test  is required for audiences under the age of 18. /18 yaş altındaki izleyiciler için PCR testi zorunluluğu yoktur.

All screenings are 18+ (Except for films that have been evaluated and classified and have the appropriate rating in the festival catalogue.) / Tüm gösterimler 18+ yaş grubu içindir. (Degerlendirme ve sınıflandırması yapılmış ve festival kataloğunda uygun işareti bulunan filmler hariç.)

-By attending any events of the festival including film screenings, please understand that you agree to any photographs or recorded footage of your person being released and/or broadcast. / Festival kapsamında film gösterimleri de dahil olmak üzere katıldığınız tüm etkinlerde fotoğraf ya da video kaydı alınacağını ve bu görüntülerin festival medya tanıtım çalışmalarında kullanılabileceğini belirtiriz. 

Venues / Festival Mekanları:

Tepebaşı Belediyesi Özdilek Sanat Merkezi
Hoşnudiye Mahallesi Tunç Sokak No:9 Eskişehir,
0222 230 2216

https://goo.gl/maps/VhnYHxzmwRFGZUyYA

Katadrom Art Colony
Aşağı Söğütönü, Akıllı Yaşam Köyü, 26200 Tepebaşı/Eskişehir
0534 295 92 00
https://goo.gl/maps/wA4Q4xtGCb2Te4SQ9

Workshops / Atölyeler:

Screening Schedule  / Festival Etkinlik Takvimi:

SCHEDULE / PROGRAM

*Registration required to attend workshops. / Atölyelere katılım için kayıt gerekmektedir.
https://forms.gle/s77XZieW6MmR7EJm7

30.10.2021  Saturday / Cumartesi

16.00 TR (15.00 DE)
WORKSHOP / ATÖLYE
Orientation / Sinema Kampı Oryantasyon
Venue/Yer:  Online&Physical

31.10.2021  Sunday / Pazar

WORKSHOP / ATÖLYE
Script Writing / Senaryo
by Selcan Özgür
17.30 TR ( 16.30 DE)
Venue/Yer:  Online&Physical

WORKSHOP / ATÖLYE
Script Writing for Television / Televizyon ve Dizilerde Senaryo
by Gül Abus Semerci
19.00 TR ( 18.00 DE)
Venue/Yer:  Online&Physical

01.11.2021  Monday / Pazartesi 

WORKSHOP / ATÖLYE
Script Writing / Senaryo
by Selcan Özgür
11.00 TR
Venue/Yer:  Physical

SEMINAR / SEMİNER
Sociology of Cinema / Sinema Sosyolojisi
by Art Colony
12.00 TR
Venue/Yer:  Physical

16.00
Detmold Selection / Detmold Seçki̇si̇

18.00
Isolation/ İzolasyon, 81’

20.00
Cultural Insights / Kültürel Bakış, 77’

02.11.2021  Tuesday / Salı

WORKSHOP / ATÖLYE
Script Writing / Senaryo
by Selcan Özgür
11.00 TR
Venue/Yer:  Physical

WORKSHOP / ATÖLYE
Directing / Yönetmenlik
by Çiğdem Vitrinel
12.00 TR ( 11.00 DE)
Venue/Yer:  Online&Physical

SEMINAR / SEMİNER
Sociology of Cinema / Sinema Sosyolojisi
by Art Colony
13.00 TR
Venue/Yer:  Physical

WORKSHOP / ATÖLYE
Acting / Oyunculuk
by Emel Göksu
14.00 TR ( 13.00 DE)
Venue/Yer:  Online&Physical

16.00
Ties / Bağlar, 80’

18.00
Purple Portraits / Mor Portreler, 95’

20.00
Umbrella / Şemsi̇ye, 75’

03.11.2021   Wednesday / Çarşamba

WORKSHOP / ATÖLYE,
Directing / Yönetmenlik
by Çiğdem Vitrinel
11.00 TR
Venue/Yer:  Physical

WORKSHOP / ATÖLYE
Effects of Immigration on Cinema / Sinemada Göç ve Göçün Sinemaya Etkileri
by İnci Çalışkan
14.00 TR ( 13.00 DE)
Venue/Yer:  Online&Physical

16.00
Swerve Away / Vi̇raj, 86’

18.00
Ridicule / Gülünç, 90’

20.00
So Far So Close / Çok Uzak Çok Yakın, 84’

04.11.2021   Thursday / Perşembe

WORKSHOP / ATÖLYE
Directing / Yönetmenlik
by Çiğdem Vitrinel
11.00 TR
Venue/Yer:  Physical

SEMINAR / SEMİNER
Sociology of Cinema / Sinema Sosyolojisi
by Art Colony
12.00 TR
Venue/Yer:  Physical

16.00
Isolation/ İzolasyon, 81’

18.00
Swerve Away / Vi̇raj, 86’

20.00
Ties / Bağlar, 80’

05.11.2021   Friday / Cuma

WORKSHOP / ATÖLYE
Editing / Kurgu
by Ahmet Toklu
11.00 TR ( 10.00 DE)
Venue/Yer:  Online&Physical

SEMINAR / SEMİNER
Sociology of Cinema / Sinema Sosyolojisi
by Art Colony
12.00 TR
Venue/Yer:  Physical

WORKSHOP / ATÖLYE
Costume / Kostüm
by Damla Turan
13.00 TR ( 12.00 DE)
Venue/Yer:  Online&Physical

WORKSHOP / ATÖLYE
Production / Yapımcılık
by Marsel Kalvo
15.00 TR ( 14.00 DE)
Venue/Yer:  Online&Physical

16.00
Ridicule / Gülünç, 90’

18.00
Potluck Competition #1 / Potlaç Yarışma #1, 90’

20.00
Potluck Competition #2 / Potlaç Yarışma #2, 86

06.11.2021 Saturday / Cumartesi

WORKSHOP / ATÖLYE
Editing / Kurgu
by Ahmet Toklu
11.00 TR
Venue/Yer: Physical

WORKSHOP / ATÖLYE
Visual Effects / Görsel Efektler
by Hakan Yılmaz
12.00 TR ( 11.00 DE)
Venue/Yer:  Online&Physical

WORKSHOP / ATÖLYE

Acting / Oyunculuk
by Aslı Şahin
14.00 TR ( 13.00 DE)
Venue/Yer:  Online&Physical

14.00
Purple Portraits / Mor Portreler, 95’

16.00
Potluck Competition #1 / Potlaç Yarışma #1, 90’

18.00
Potluck Competition #2 / Potlaç Yarışma #2, 86’

07.11.2021   Sunday / Pazar

11.00
Evaluation & Farewell / Değerlendirme ve Veda

12.00
Cultural Insights / Kültürel Bakış, 77’

14.00
Umbrella / Şemsi̇ye, 75’

16.00
So Far So Close / Çok Uzak Çok Yakın, 84’


PACKAGE CONTENTS / KISA FİLM PAKET İÇERİKLERİ

POTLUCK COMPETITION / POTLAÇ YARIŞMA #1, 90’
“Diva/ Alnajma”, Gilbert Karam, 10’, Lebanon/ Lübnan, 2020
“Grab/ Tutam”, Adèle Vincenti-Crasson, 16’, France/ Fransa, 2020
“Mosaic/ Mozaik”, Imge Özbilge, Sine Özbilge, 15’ Belgium/ Belçika, 2020
“One Fleeting August/ Kısa Bir Ağustos Günü/ Убегающий август”, Anna Sobichevskaya, 19’ Russia/ Rusya, 2020
“Sealskin/ Selkie/ Selshamurinn”, Ugla Hauksdottir, 13’ Iceland/ İzlanda, 2020
“Thousand and One Nights, The/ Binbir Gece/ Alf Leila Wa Leila”, Mahsum Taskin, 17’Turkey/ Türkiye, 2020

POTLUCK COMPETITION / POTLAÇ YARIŞMA #2, 86’
“By the Time I Fall Asleep/ Uykuya Dalmadan Önce/ Zanim Zasne”, Damian Kosowski, 18’ Polonya/ Poland, 2020
“Little Beach, The/ Plaj/ La Playita”, Sonia Bertotti, 13:00, Argentina/ Arjantin, 2020
“Performance/ Performans/ Перформанс”, Nina Moiseeva, 20’ Russia/ Rusya, 2020
“Portraits: 2020/ Portreler 2020”, Amartya Ray, 10’, India/ Hindistan, 2021
“Schiavonea”, Natalino Zangaro, 15’, Italy/ İtalya, 2020
“Wayfarers/ Yolcular”, Burak Oguz Saguner, 10’ Turkey/ Türkiye, 2021

ISOLATION/ İZOLASYON – 82′
“A Strange Season/ Bir Garip Mevsim”, Burak Oguz Saguner, 10’, Turkey/ Türkiye, 2020
“At Home/ Evde”, Buğra Mert Alkayalar, 2’, Turkey/ Türkiye, 2020
“Birds in the Net”, Volkan Kızıltunç, Levent Türkan”, 11’, Turkey/ Türkiye, 2020
“Célio’s Circle/ Celio’nun Çevresi”, Diego Lisboa, 10’, Brasil/ Brezilya, 2020
“Corona Daydream/ Korona Düşleri”, Elif Turan, 2’, Turkey/ Türkiye, 2020
“Covidaydream/ Covid Hayalleri”, Imanuel Demidov, 13’, Israel/ İsrail, 2020
“My Dear Quarantine/ Sevgili Karantina”, Ewa Maria Wolska, 5’, Poland/ Polonya, 2020
“Oasielles”, Nathalie Rossetti, 7’, Belgium/ Belçika, 2020
“Reflexion/ Yansıma”, Alan Bidard, 5’, Martinique/ Martinik, 2020
“With Everything That’s Going On/ Olan Biten Onca Şeye Rağmen”, Katja Aßfalg, 11’, Germany/ Almanya, 2021
“You Are on My Mind/ Aklım Sende”, Gülden Gevher Öz, 5’, Turkey/ Türkiye, 2020

PURPLE PORTRAITS / MOR PORTRELER – 95′
“Beekeeper, The/ Arıcı”, William McGregor, 12’, UK/ BK, 2020
“Carrousel/ Atlıkarınca”, Jasmine Elsen, 10’, Belgium/ Belçika , 2020
“Cloud Forest/ Sisli Orman/ Bosque de Niebla”, Eliane Esther Bots, 18’, Netherlands/ Hollanda, 2019
“From Time to Time, I Burn/ Arasıra Yanarım/ De Vez Em Quando Eu Ardo”, Carlos Segundo, 15’, Brasil/ Brezilya, 2020
“I’m Not Talking About That/ Ondan Bahsetmiyorum”, Ayris Alptekin, 11’, Turkey/ Türkiye, 2020
“Ishtar”, Armine Vosganian, 15’, Romania/ Romanya, 2020
“My Mum is (not) the Best One/ Annem Mükemmel (Değil)/ Моя мама (не) самая лучшая”, Irina Sadchikova, 13’, Russia/ Rusya, 2020

UMBRELLA / ŞEMSİYE – 76′
“Corridor/ Koridor/ Korridor”, Walter Duncan, Marie-Pierre Bonniol, 1’, Germany/ Almanya, 2020
“Feel The Run”, Hande Sezmez, 3’, Turkey/ Türkiye, 2020
“Mermaid/ Denizkızı”, Saber Mostafapour, 14’, Iran, 2019
“Rebel/ İz/ Recrue”, Pier-Philippe Chevigny, 15’, Kanada, 2019
“Sems/ Şems”, Mehmet Can Bindal, 20’, Turkey/ Türkiye, 2020
“Sycamore/ Çınar”, Mehmet Tığlı, 15’, Turkey/ Türkiye, 2019
“Where Mind Can’t Reach/ Aklın Ulaşamadığı Yer”, Aleksey Siman, 7’, Estonya, 2020

TIES / BAĞLAR – 80’
“A Theory of Random Events Probability/ Rastlantısal Olaylar Olasılık Teorisi”, Alexandra Sarana, 20’, Russia/ Rusya, 2020
“Bath, The/ Banyo/ Le Bain”, Anissa Daoud, 15’, Tunisia/ Tunus, 2020
“Cradle/ Ninni/ Cântec de Leagăn”, Paul Muresan, 0:04:00, Romania/ Romanya, 2020
“Dalía”, Brúsi Ólason, 16’, Iceland/ İzlanda, 2020
“Scenes by the Sea/ Sahilden Manzaralar/ Stseny u Morya”, Oksana Degtyareva, 20’, Russia/ Rusya, 2019
“Umbrella, The/ Şemsiye/ Зонтик”, Daria Dodon, 5’, Ukraine/ Ukrayna, 2020

RIDICULE / GÜLÜNÇ, – 90′
“#picoftheday/ #gününresmi”, Andrea Beluto , 19’, Italy/ İtalya, 2020
“An Insured Life/ Sigortalı bir Hayat/ Una Vida Asegurada”, Jesús Martínez “Nota”, 12’, Spain/ İspanya, 2020
“Fox&Penguin”, Dave Lojek, Catharina Hamerle, 12’, Germany/ Almanya, 2021
“Frame, The/ Çerçeve”, Mert Sata, Berk Sata, 7’, Turkey/ Türkiye, 2020
“Jack&Chan”, Alexey Petrashevich, 17’, Russia/ Rusya, 2020
“Jackpot, The/ Büyük İkramiye/ Der Hauptgewinn”, Alice von Gwinner, 22’, Germany/ Almanya, 2020

SO FAR, SO CLOSE / ÇOK UZAK, ÇOK YAKIN – 85′
“A Year in Exile/ Sürgünde Bir Yıl”, Malaz Usta, 19’, Syria/ Suriye, 2020
“Accamòra: Right Now/ Hemen Şimdi/ In Questo Momento”, Emanuela Muzzupappa, 11’, Italy/ İtalya, 2020
“Lhomme’s Dreams/ Dr. Lhomme’un Rüyaları/ Docteur Lhomme”, Florent Morin, 15’, France/ Fransa, 2019
“Navozande, the Musician/ Müzisyen Navozande”, Reza Riahi, 15’, France/ Fransa, 2020
“Police After Me, The/ Peşimdeki Polis”, Kayahan Kaya, 6’, Turkey/ Türkiye, 2020
“Press Pound to Connect/ Bağlanmak için Tuşlayın”, Alexander Fingrutd, 2’, USA/ ABD, 2019
“The Titles I’m Dreaming Of/ Hayalimdeki İsimler/ I Titoli Che Vorrei”, Sarah Signorino, 13’, Italy/ İtalya, 2020
“Unconditional Surrender/ Kayıtsız Şartsız Teslim”, Jason Osder, 4’, USA/ ABD, 2020

SWERVE AWAY / VIRAJ – 86′
“A Sister and a Brother/ Kardeşler / Da-Dzma”, Jaro Minne, 15’, Belgium/ Belçika, 2020
“Anoush/ Anuş”, Deniz Telek, 15’, Turkey/ Türkiye, 2020
“Digital Love (remix)/ Dijital Aşk”, Raphaël Languillat, 5’, Germany/ Almanya, 2020
“Hunting Season/ Av Mevsimi”, Dimitris Theocharidis, 19’, Greece/ Yunanistan, 2020
“Pilgrims”, Farnoosh Samadi, Ali Asgari, 16’, Turkey/ Türkiye, 2020
“You Know What I Have Nightmares About/ Kabuslarımı Biliyorsun”, Aglaja Filipovic, 15’, Serbia/ Sırbistan, 2019

CULTURAL INSIGHTS / KÜLTÜREL BAKIŞ – 78’
“Arabic Friday/ Arapça Günü”, Gal Rosenbluth, 04’, Israel/ İsrail, 2019
“Climate Change/ İklim Değişikliği”, Yasemin Demirci, 19’, Norway/ Norveç, 2020
“Master of Disguise/ Değişim Ustası”, Adina Bairakimova, 10’, Kazakhstan/ Kazakistan, 2020
“Pretty Vacant”, Cigdem Slankard, 20’, USA/ ABD, 2020
“Soy Sauce/ Soya Sosu”, Sarnt Utamachote, 5’, Germany/ Almanya, 2020
“Speck of Dust/ Toz Zerresi”, Simo Ezoubeiri, 5’, USA/ ABD, 2021
“Wuqiao Circus/ Wuqiao Sirki”, Lukas Berger, 14’, Austria/ Avusturya, 2020

ISFF DETMOLD SELECTION / DETMOLD KISA FİLM FESTİVALİ SEÇKİSİ,


Katadrom Kültür, Sanat ve Sosyal Politikalar Derneği
Katadrom Arts, Culture and Social Politics Association

icpsff@gmail.com  –  info@katadromart.com
http://www.katadromart.com     –     http://www.icpsff.com
https://www.facebook.com/icpsff
https://www.facebook.com/KatadromArt